За рік Львівщина збільшила виробництво гречки у 2,5 рази

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-09
За рік виробництво гречки на Львівщині зросло на понад удвічі завдяки збільшенню на 70% посівних площ під культурою. Про це GrowHow повідалили в обласному департаменті агропромислового розвитку.

Фермери Львівської області цього року зібрали майже 9,5 тис. тонн гречки. Цей показник є в 2,5 рази більшим від врожаю 2021 року. Як розповіли у Департаменті агропромислового розвитку Львівщини, разом із збільшенням площ зросла і врожайність гречки — у середньому на 37% (до 14 ц/га).

Найбільше гречки (понад тисячу гектарів) цього року засіяли фермери у Золочівському, Самбірському та Червоноградському районах Львівської області.

Читайте також: Стратегічна культура гречка. Від чого залежить урожайність?

Однак гречка на Львівщині все ще вважається нішевою культурою. Вона має відносно невисоку врожайність і вищу собівартість, як порівняти з іншими зерновими культурами. До того ж, до повномасштабної війни, від збільшення виробництва культури виробників стримувало постійне зростання її імпорту та ціновий тиск.

— Цього року цінова ситуація на ринку кардинально змінилася. Через скорочення виробництва у степовій зоні та зниження обсягів імпорту, ціни на гречку в Україні сягнули рекордного рівня. Львівські аграрії передбачили такий розвиток подій ще навесні, тому й вирішили розширювати посіви, — розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман.

З її слів, департамент стимулював виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону у 2022 році. В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії мали можливість відшкодовувати до 50% вартості високорепродуктивного насіння гречки. Програмою скористались 8 підприємств, які придбали та висіяли 30 тонн насіння гречки на площі 314,5 га.

NB: На сьогодні професійним вирощуванням гречки на Львівіщині займаються орієнтовно 150 аграріїв.

Додамо, що впродовж останніх років посівні площі під гречкою у Львівській області не були сталими — вони то збільшувались, то скорочувались. Тенденція до збільшення закріпилася у 2020 році, відтоді аграрії області поступово нарощують посіви гречки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram