Французька компанія виготовила екологічне авіаційне паливо з бурякового жому

Редакція GrowHow.in.ua  2022-12-09
Французька компанія Global Bioenergies виготовила екологічне паливо з бурякового жому. Про це повідомило видання The Connexion.

Конкретніше кажучи, паливо виготовили з хімічної речовини, отриманої з бурякового жому. Компанія сподівається вже найближчим часом почати продавати свій продукт, декларуючи, що таке паливо може суттєво зменшити викиди CO2 від комерційних літаків.

Виробник зазначив, що екологічне авіаційне паливо, виготовлене шляхом ферментації жому цукрових буряків, спочатку замінить лише до 3% гасу, а згодом і до 50%.

— Більше 50% гасу неможливо замінити через специфікації, які встановлені для авіаційного палива. Наприклад, у гасі є ароматичні речовини, які, за даними виробників двигунів, необхідні для підтримання змащення деяких ущільнень. У розробці нових двигунів, щоб обійти можливі проблеми вироники не зацікавлені, оскільки це коштуватиме мільярди євро. Тому для коменрційної життєздатності нашого палива ми маємо враховувати особливості старих реактивних літаків, — розповів керуючий директор Global Bioenergies Марк Делькур.

Водночас він зазначив, що навіть за умови масового постачання екологічне авіаційне паливо (SAF) буде втричі дорожче за викопне. За його словами, деякі авіакомпанії заявили, що використовуватимуть якомога більше SAF, щоб зменшити вуглецевий слід.

Більшість документів щодо палива Global Bioenergies уже затверджено. Продукт пройшов інтенсивні випробування всіма основними виробниками двигунів, а також Boeing та Airbus. Компанія навіть здійснила тестовий політ невеликого турбогвинтового літака з Німеччини до Франції, використовуючи своє паливо під час демонстраційного польоту.

Читайте також: Нове дослідження ставить під сумнів позитивний вплив біопалива на клімат

Зазначимо, що реактивне паливо є другим довгостроковим продуктом, на якому Global Bioenergies базує свій бізнес-план. Першим джерелом прибутку є косметика. Хімічна речовина ізобутен, отримана за допомогою запатентованого компанією процесу бродіння жому цукрових буряків також дуже затребувана як «суха олія» для виготовлення стійкої косметики.

NB: Компанія L’Oréal навіть придбала контрольний пакет акцій Global Bioenergies, щоб забезпечити постачання ізобутену для своєї продукції.

У Франції вже будується завод з виробництва ізобутену. До 2025 року планують завершити будівництво заводу з потужністю 2000 т ізобутену на рік. До кінця десятиліття хочуть збудувати ще один завод потужністю 30 тисяч тонн. Обидва підприємства будуть розташовані поряд із бурякопереробними заводами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram