У Євросоюзі суттєво скоротилась урожайність соняшнику

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-09
Попри прогнози рекодного урожаю, цьогоріч країни Євросоюзу зібрали на 10% менше соняшника, аніж у попередньому році. За останніми оцінками Єврокомісії, соняшниковий урожай-2022 року у ЄС склав 9,3 млн тонн насіння.

Скорочення відбулося попри те, що посівні площі під соняшником збільшилися приблизно на 18% — до рекордних 5,1 млн га. Головною причиною зменшення урожаю є посуха. За оцінками експертів, через брак вологи європейські фермери подекуди отримали цьогоріч на 18% меншу урожайність, а частину посівів і зовсім втратили.

Водночас, як повідомила ІА “АПК-Інформ”, аналітики The Union zur Förderung von Oel-und Proteinpflanzen e. V. (UFOP) продовжують розглядати соняшник як альтернативну культуру в деяких регіонах ЄС для розширення сівозміни та мінімізації ризиків.

Читайте також: Експортний потенціал ринку соняшникової олії України становить 4,3 млн тонн

Зокрема, з огляду на невизначену ситуацію з постачанням соняшнику та соняшникової олії з України, європейським аграріям рекомендують врахувати соняшник при плануванні посівної кампанії у 2023 р. Експерти UFOP зазначили, що нові сорти соняшнику, випробування яких підтримує та фінансує організація, підтверджують високий потенціал урожайності як звичайних, так і високоолеїнових сортів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram