Експортний потенціал ринку соняшникової олії України становить 4,3 млн тонн

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-29
Експерти УкрАгроКонсалт оцінили експортний потенціал ринку соняшникової олії України у 4,3 млн тонн. За словами аналітикині олійного ринку Світлани Купрєєвої, ключовим фактором для його реалізації залишається дія “зернового коридору”.

Фахівчина зазначила, що, зважаючи на ситуацію, ризики залишаються досить значними, проте темпи експорту за перші місяці сезону дають надію на реалізацію потенціалу в повному обсязі.

— Минулий тиждень був дуже складним для українського бізнесу, зокрема аграрного. Відбулися найдовші відключення електроенергії, зв’язку та інших благ цивілізації з початку війни. Відключення електроенергії заблокували роботу зернових терміналів, а також ускладнили залізничні перевезення. Проте ринок продовжує функціонувати та знаходити приводи для оптимізму. Наприклад, відзначається зростання цін на кукурудзу, що призведе до зростання її прибутковості та покращення перспектив сівби у новому році, — прокоментувала Світлана Купрєєва.

Вона додала, що продукти переробки олійних культур дуже активно закуповує Китай. За кількістю кораблів, соняшниковий шрот може конкурувати з кукурудзою. У вересні-листопаді зерновим коридором до Китаю пішло 15 човнів продуктів переробки олійних.

Експертка вважає, що скорочення врожаю соняшнику порівняно з минулим роком (-33%) призведе до втрати першого місця у глобальному рейтингу експортерів соняшникової олії. Однак є дуже великі шанси на те, що втрата першості буде короткостроковою. Порівняння прибутковості показує, що під урожай наступного року фермери можуть віддати перевагу сівбі олійних культур. При цьому ареал вирощування переміститься в більш врожайні регіони, що надає оптимізму за перших прогнозів урожаю наступного року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram