За тиждень тонна соняшникового насіння подорожчала на 500 грн

Редакція GrowHow.in.ua  2022-11-29
Закупівельні ціни на соняшник продовжують зростати. Як повідомив GrainTrade, зростання цін не зупилили ані збої у роботі олієпереробних підприємств, ані сповільнення експорту.

За даними ООН, після 19 листопада з портів України щодня виходить не більше 5 суден, хоча в попередні тижні їх кількість могла сягати 10. Це пов’язано з поганою погодою в Стамбулі та ротацією персоналу у Спільному координаційному центрі (СКЦ).

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за тиждень виросли ще на 500 грн/т — до 16-16,5 тис грн/т або $440-450/т з доставкою на завод. Водночас експортні ціни на соняшник з поставкою на DAP — Румунія, Угорщина та Болгарія залишилися на рівні $550-570/т під тиском падіння цін на сою та ріпак в ЄС.

Читайте також: Збільшення частки насіння соняшнику є найбільшою зміною в структурі експорту української олійної продукції

За даними Єврокомісії, за тиждень 13-20 листопада крани ЄС збільшили імпорт соняшника на 13 тис. т — до 77 тис т. Загалом у 2022/23 МР ЄС імпортував 1,16 млн т, що у 6,7 разів перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Майже 86% цього обсягу придбані в Україні.

Цьогоріч Україна зібрала лише 9,8 млн т соняшника. Через це, як вважають експерти, у другій половині сезону відчуватиметься дефіцит сировини, хоча основні переробні заводи, розташовані в чорноморських портах, майже не працюють з початку війни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram