Експорт українського зерна почав сповільнюватися

Фото: Мінінфраструктури
Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-25
Експорт українського зерна почав сповільнюватися, попри продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів. Про це повідомив Reuters з посиланням на дані ООН.

Згідно з інформацією, з портів України щодня виходять не більше п’яти суден, тоді як у попередні тижні і місяці виходило близько десяти. За словами речниці Чорноморської зернової ініціативи Ісміні Палли, на рух суден вплинула минула невизначеність щодо продовження угоди, погані погодні умови в Стамбулі для інспекцій і ротація нового персоналу та інспекторів у Спільному координаційному центрі (СКЦ).

Також вона зазначила, що цього місяця рух сповільнився частково через невизначеність серед вантажовідправників і страховиків щодо того, чи погодиться росія продовжити угоду.

Загалом за сім днів до 23 листопада з України вирушили 27 суден, порівняно з 36 за попередній тиждень і 38 за період з 27 жовтня по 2 листопада. Лише 8 суден вирушили між 3 і 9 листопада, відразу після того, як росія ненадовго призупинила свою участь в угоді, обмеживши рух суден в Україну.

NB: Перевірки суден також сповільнилися в останні тижні. Близько 112 суден очікують перевірок у водах біля Стамбула, деякі з них стоять більше місяця.

Посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що уповільнення пов’язане з невизначеністю минулого тижня щодо поновлення угоди, а також через відмову росії прискорити перевірки та збільшити кількість команд.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram