На Волині відкрили унікальний індустріальний парк

Фото: ФБ-сторінка Волинської обласної ради
Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-25
У місті Нововолинськ Волинської області почав роботу експортно-орієнтований індустріальний парк NOVO, що працюватиме у форматі фуд-кластеру. Його унікальність в тому, що парк розміщений неподалік кордону з Польщею. Це автоматично робить резидентів парку експортно орієнтованими, оскільки поряд європейський ринок збуту.

На 20 гектарах індустріального парку можна розмістити десяток підприємств харчової промисловості. До майданчика підведено всі комунікації: воду, газ, електроенергію. Поруч — залізнична колія і траса Р-15 Ковель — Володимир — Червоноград — Жовква, якою можна дістатися до Львова.

Як повідомила пресслужба Мінекономіки, в уряді покладають великі надії саме на таку модель розвитку української експортно орієнтованої промисловості в найближчі роки. Вже є попередні домовленості про зобов’язання увійти в індустріальний парк з підприємствами зі сфери переробки риби, виробництва харчової продукції та логістики.

— Під час війни індустріальні парки можуть стати точками розвитку для української економіки. Адже передбачені на законодавчому рівні економічні стимули для резидентів дають змогу побудувати завод, зекономивши 25% інвестицій. Тобто власники зекономлять чверть інвестицій порівняно з ділянкою, яка знаходиться за 100 м від індустріального парку. Не кажучи вже про сусідні країни ЄС, де сума інвестицій буде більшою на 30-40%. Тобто, розвиваючи культуру індустріальних парків в Україні, ми відроджуємо економіку і промисловість, даємо змогу українському бізнесу не їхати від війни у країни ЄС, а залишатися в Україні, — розповів голова і засновник керуючої компанії Нововолинського індустріального парку Олександр Бондаренко.

В уряді нагадали, що для резидентів індустріальних парків законом передбачені,  економічні стимули:

  • звільнення від імпортного ПДВ і мита під час імпорту нового обладнання;
  • звільнення від податку на прибуток на 10 років у разі ведення діяльності в межах індустріального парку;
  • пільгові ставки податку на нерухомість і плати за землю від місцевої влади.

Як зазначив нардеп, заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, органи місцевого самоврядування отримують право надавати пільги учасникам індустріальних парків з місцевих податків. Це створює умови для нових робочих місць і зростання доходів місцевих бюджетів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram