Цьогоріч Україна виробить гречки у 1,5 рази більше від внутрішнього споживання

Цьогоріч в Україні буде зібрано близько 67 млн тонн зернових, зернобобових та олійних. Завдяки героїзму українських аграріїв та Збройних Сил України цей показник входить у ТОП-5 за 30 років. Про це розповів перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький під час прес-конференції в Media Center Ukraine.

Збір за всіма групами культур у 1,5–3 рази перевищує внутрішні потреби українців. Зокрема, урожай зернових та зернобобових сьогодні очікують на рівні 50–52 млн тонн. Олійних — 15–17 млн тонн. Внутрішнє споживання зернових та олійних в Україні сумарно оцінюють на рівні 20–22 млн тонн, тому мінімум 45 млн тонн піде на експорт. За словами першого заступника міністра, уже з жовтня більшу частину в експорті посідатиме новий врожай.

Гречки цьогоріч очікується зібрати близько 140–150 тис. тонн, тоді як внутрішнє споживання становить 100–110 тис. тонн.

— За останнє десятиріччя ми вперше вийдемо з виробництвом гречки, що в 1,5 рази більше, ніж внутрішнє споживання. І це навіть дозволить нам сформувати внутрішній запас, — підкреслив Тарас Висоцький.

Цукру в Україні буде близько 1 млн 200 тис. тонн. При цьому внутрішнє його споживання в нас становить 1 млн 150 тис. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram