Ціна на овес у США за три місяці зросла на 54% і досягла рекордного максимуму. Культура поступово дорожчає і в Україні. Чи сягне ціна і у нас рекордних показників, залежатиме від ситуації на сусідніх ринках та цін, які виставлять трейдери. Про це зазначили експерти УкрАгроКонсалт.

За даними Державної служби статистики, цьогоріч урожайність вівса в Україні рекордна близько 2,78 т/га. Фахівці “УкрАгроКонсалт” попередньо оцінюють загальну кількість врожаю вівса у 470 тис. тонн.

Доступна для експорту частка врожаю теоретично може зрости до 30 тис. т. Однак темпи експорту зараз відстають від минулорічних. За 3 місяці було експортовано всього 6 тисяч тонн (-36% від аналогічного періоду минулого року), прокоментувала аналітикиня зернового ринку “УкрАгроКонсалт” Марина Маринич.

Вона також зазначила, що зазвичай український ринок вівса дуже слабко реагує на зміни на світовому ринку, оскільки овес не є експортною культурою для України.

Читайте такожВ Україні виростили 1000 тонн безглютенового вівса

Директорка однієї з найбільших компаній з виробництва вівсяних пластівців “Добродія Фудз” Ірина Брославцева розповіла, що їм поки вдається стримувати ціни на продукцію. Проте, зазначила, якщо зерно і надалі дорожчатиме, то компанія не зможе довго це робити. За її словами, овес в Україні поки що не такий дорогий, як у США, однак за останні кілька років ціна на нього зросла на 40%, і є тенденція до подальшого зростання.

Додамо, що в Україні закупівельні ціни на овес на базисі СРТ коливаються в межах 6-6,3 тис. грн за тонну зерна. Це на 250 грн вище, ніж місяцем раніше.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram