За 9 місяців 2021 року Україна експортувала у країни ЄС 1154 т насіння зернових культур. Цей показник у 2,1 рази перевищує минулорічний за аналогічний період.

Експерти УКАБ вважають, що такий результат став наслідком спрощення процедурних питаннь здійснення експортних відвантажень у країни ЄС. Спростити ж процедури вдалося завдяки визнанню еквівалентності системи сертифікації українського насіння в країнах ЄС у кінці 2020 року.

— На перший погляд обсяг експорту зернових в якості насіння незначний порівняно з обсягами експорту продовольчого та фуражного зерна. Однак насіннєвий матеріал дорожчий у порівнянні із зерновими з іншим призначенням. За 9 місяців 2021 року українським насіннєвим компаніям вдалося згенерувати експортну виручку в розмірі $2,1 млн лише від експорту насіння зернових культур в ЄС, — прокоментувала аналітикиня УКАБ Світлана Литвин.

У ЄС Україна експортує насіння пшениці та кукурудзи. Основними покупцями першого цього року стали Чехія, Німеччина та Литва. Українського насіння кукурудзи найбільше купили Угорщина, Німеччина та Румунія.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram