Вважається, що повстяна вишня завезена до нас з Китаю, хоча у деяких джерелах повідомляється, що вона з’явилася з Кореї й навіть з Монголії. В Україні про ці чагарники дізналися всього кілька століть назад. Популярність у нашій країні повстяна вишня здобула через невибагливість у вирощуванні та високій врожайності. У ландшафтному дизайні повстяна вишня широко застосовується через рясне і красиве цвітіння. То що ж це за така вишня та які на які сорти варто звернути увагу?

Повстяну вишню легко впізнати. Вона відрізняється від звичайної наявністю на листках, молодих пагонах і на плодах світлого пушку, що нагадує повсть. Ринок пропонує сьогодні серйозний вибір її сортів. Вибираючи відповідний сорт, необхідно врахувати терміни дозрівання, смакові якості, стійкість до зниження температури, захворювань. Бажано підбирати сорт, адаптований до місцевих умов.

Популярні сорти

Сорти заведено поділяти на ранні, середньостиглі та пізні.

Найбільш популярні ранні сорти:

Наталі. Кущ високорослий, може досягати висоти 1,8 метра. Підходить початківцям садівникам, стійкий до заморозків, посухи. Погано переносить перезволоження. Ягоди великі до 4 грамів вагою

Літо. Компактний середньорослий кущ. Колір ягід блідо-червоний, забарвлення нерівномірне, вага ягід сягає 5 грамів. На смак солодкі. Потребує захисту від плодожерки.

Цариця. Кущ низькорослий, крона середньо розкидна. Сорт цікавий з точки зору ландшафтного дизайну. З нього можна створити живопліт. Вага ягід досягає 4 грамів, смак цих яскраво-рожевих ягід кисло-солодкий.

Біла. Кущ розлогий середньорослий. Незвичайність цього сорту полягає в ягодах білого кольору. Смакові якості нітрохи не гірше ягід, що ростуть на кущах інших сортів. Плоди дрібні, вагою 2 грами, зате врожайність рясна.

Даманка. Кущ досягає висоти 2 м, з невеликими нестандартними солодкими плодами, вагою 4 грами, колір темно-бордовий.

Середньостиглі сорти визрівають до кінця червня. Найбільш популярні:

Ювілейна. Сорт стійкий до посухи, підвищену вологість переносить погано. Бордові ягоди, досягають ваги 3,5 грами.

Смуглянка східна. Сорт низькорослий. Стійкий до шкідників, агресивного впливу навколишнього середовища. Колір плодів бордовий, вага до 2,5 грами.

Вогник. Кущ високий, досягає 2,5 м, крона густа. Плоди кисло-солодкі, червоного кольору, вага до 5 грамів.

З пізніх сортів:

Океанська Вирівська. Середньорослий, компактний кущ. Колір плодів темно-бордовий, вагою 4 грами, смак кисло-солодкий.

Осіння Вирівська. Кущ високорослий, крона широка компактна. Плоди вагою 3,6 г, солодкі, колір темно-бордовий.

Повстяна вишня має низку переваг перед звичайною. Вона відрізняється більш солодким смаком, ранньою врожайністю і зручністю збору ягід.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram