Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко повідомила, що найближчий тиждень в Україні очікується суха і спекотна погода з мінімальною кількістю опадів.

— У найближчі два тижні в Україні буде літо. Хочу заспокоїти, що немає суперпотужних антициклонів над нами. Антициклони створюють ті жахливі посухи, які були у нас навесні. Немає і циклонів таких, як той, що стояв в травні над Україною, і в деяких областях випало по 3-4 місячні норми опадів. Опади в будь-якій кількості для України важливі, тому що два тижні у нас буде спекотна, майже суха погода. Невеликі дощі пройдуть тільки в західних областях. Температури високі: + 22-27 на заході, а на решті території + 27-33, — сказала Тетяна Адаменко.

Адаменко зробила акцент на тому, що така спека в тривалій перспективі може суттєво зашкодити вирощування картоплі в Україні.

— Зміни клімату свідчать про те, що через 10 років на більшій частині території України картоплю буде вирощувати взагалі недоцільно, тому що будуть настільки високі температури ґрунту, що вирощувати його буде безглуздо, — пояснила метеоролог.

За матеріалами Перший діловий канал

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram