Причиною можливого подорожчання нафтопродуктів стане введення мита на імпорт нафтопродуктів. Про це повідомляє Agropolit.com.

— До Міністерства економічного розвитку звернулися вітчизняні виробники пального – «Укрнафта», «Укргазвидобуток» та «Укртатнафта» із пропозицією введення мита на імпорт продуктів нафтопереробки. Заява надійшла у лютому 2020 року, але розгляд її почався лише зараз. Автори звернення вимагають введення з цього року мит за ставкою 8,46% на імпортне дизельне паливо та скраплений газ із подальшим її збільшенням щороку до 25,4% до 2024 р. Мовляв, таким чином держава сприятиме зростанню внутрішнього виробництва пального і зниженню собівартості вітчизняних нафтопродуктів, — йдеться у новині видання.

За словами президента Української зернової асоціації (УЗА), мита посприяють значному підвищенню вартості дизельного палива, що вкрай негативно позначиться на основних споживачах фермерах.

— Сільськогосподарські виробники сидять без допомоги держави. Йде збір врожаю, потім посівна. На все це потрібні запаси дизпалива. Його все будуть купувати, а потім виявиться, що влада не компенсує витрати, — говорить він.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram