Виноградарі та винороби закликають створити в Україні державну систему контролю якості за продукцією галузі

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-10
В Україні необхідно запровадити виноградарсько-виноробний реєстр та впровадити державну програму створення системи контролю якості продукції галузі. Такого висновку дійшли учасники та учасниці круглого столу “Сучасні проблеми виноградарства та виноробства на шляху вступу України до ЄС в умовах воєнного стану”. Про це GrowHow повідомила пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Захід відбувся в Одесі. На ньому обговорювали основні проблеми розвитку виноградарства і виноробства півдня України в умовах воєнного стану. Зокрема, з доповіддю виступила директорка ННЦ “ІВіВ ім. В.Є. Таїрова” НААН Ірина Ковальова, окресливши коло актуальних питань галузі.

Серед гострих проблем фахівчиня виділила високе податкове навантаження на виноградарсько-виноробну галузь та невиправдано низькі мінімальні роздрібні ціни на вина, які востаннє в Україні підвищувались у 2018 році.

Також серед нагальних проблем галузі Ірина Ковальова виділила:

  • переважання імпортної виноробної продукції над українською;
  • зменшення обсягів експорту української виноробної продукції;
  • нерегульоване використання географічних зазначень на українському споживчому ринку;
  • відсутність системного контролю за якістю та безпекою виноробної продукції.

Учасники підсумували, що спеціалізований реєстр галузі та система контролю якості дадуть змогу вирішити ряд проблем і поліпшити роботу виноградарсько-виноробної галузі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram