Японія допоможе фермерам Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-10
Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи в рамках весняної посівної. Як повідомила GrowHow пресслужба Мінагрополітики, відповідний проєкт було презентовано на зустрічі міністра агрополітики України Миколи Сольського з представниками посольства Японії в Україні та Офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Уряд Японії закупив насіння на суму в понад $1 млн. Воно вже доставлене на склади України. Харківські аграрії зможуть подати заявки на його отримання через Державний аграрний реєстр. Про таку можливість Мінагрополітики незабаром оголосить.

Микола Сольський також домовився з японською стороною про створення навчальної програми для українських студентів на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва в рамках обміну.

— Спільно з нашими японськими партнерами та Мінагрополітики ми змогли допомогти малим фермерам підготуватись до весняної посівної кампанії, — сказав голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє. — Ми й надалі допомагатимемо українським агровиробникам критично важливими ресурсами.

Довідково зазначимо, що Японське агентство з міжнародного співробітництва JICA є урядовою організацією з надання технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів урядам іноземних держав. Основні програми розвитку JICA спрямовані на технічну допомогу для зміцнення потенціалу та інституційної розбудови держав. У 2017 р. агентство JICA відкрило регіональний офіс в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram