Аграрний комітет підтримав законопроєкт про географічні зазначення спиртних напоїв

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав урядовий проєкт Закону України про географічні зазначення спиртних напоїв. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Законопроєкт був прийнятий у першому читанні 29 липня та отримав 231 пропозицію та правку, які здебільшого стосувалися редагування термінологічного апарату. Правки переважно врахували повністю.

Як повідомили в Мінагрополітки, теперішня редакція створює належні правові основи для розвитку в Україні сучасної правової бази в сфері правової охорони географічних зазначень спиртних напоїв, оскільки воно максимально наближена до формулювань Регламенту (ЄС) №2019/787 Європейського Парламенту та Ради (ЄС) від 17 квітня 2019 року щодо визначення, опису, представлення та маркування спиртних напоїв, використання назв спиртних напоїв під час представлення та маркування інших харчових продуктів, захисту географічних зазначень спиртних напоїв, використання етилового спирту та дистилятів сільськогосподарського походження в алкогольних напоях.

Основні положення проєкту:

  • запроваджують визначення «спиртний напій», класифікацію спиртних напоїв та загальні вимоги до них;
  • встановлюють єдині правила визначення, опису, представлення і маркування спиртних напоїв;
  • осучаснюють вимоги до спирту етилового та дистилятів, які використовуються для виробництва всіх спиртних напоїв;
  • визначають коло суб’єктів, які мають право на реєстрацію географічного зазначення спиртного напою;
  • встановлюють процедуру погодження специфікації спиртного напою — основу для виробництва спиртних напоїв з географічними зазначеннями;
  • запроваджують систему контролю щодо географічних зазначень спиртних напоїв та встановлюють відповідальність за порушення в цій сфері.

Читайте також: Два українські вина отримали захищений статус географічного зазначення

Прийняття законопроєкту дасть змогу, зокрема, гармонізувати положення національного законодавства з нормами права ЄС, які підлягають імплементації на підставі Угоди про асоціацію; стимулювати розвиток крафтового виробництва спиртних напоїв та створити робочі місця для населення, зокрема, в сільській місцевості; забезпечити додаткові можливості для переробки сільськогосподарської продукції та збільшити внутрішнє виробництво продукції з високою доданою вартістю; збільшити податкові надходження до бюджетів усіх рівнів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram