АГРОТРЕЙД зберігатиме 100 тисяч тонн зерна у рукавах

Група АГРОТРЕЙД збільшить обсяги зберігання зерна в бегах до 100 тисяч тонн. Як повідомили у пресслужбі компанії, таке рішення ухвалили через складнощі з вивезення зерна, з якими зіткнулись агровиробники через російське вторгнення.

Зазвичай за сезон Група АГРОТРЕЙД зберігала в мішках 50-60 тисяч тонн зерна на різних елеваторах. У цьому році компанія збільшить цей показник до 100 тисяч через значні залишки минулого року, які не були відвантажені у зв’язку з війною.

— Зберігання зерна в мішках завжди було актуальне в період інтенсивного збирання зерна та повільного відвантаження. Особливо актуальним це питання стає під час збирання кукурудзи, тому що на цей період елеватори вже заповнені ранніми зерновими, соєю та соняшником, — розповів директор виробничо-технічного департаменту Костянтин Ворона.

Серед плюсів зберігання в бегах — отримання додаткових обсягів для приймання зерна без капітального будівництва та значних витрат. Мішки, довжиною від 60 до 90 метрів можна розмістити на рівній поверхні на території елеватора або, навіть, просто неба в полі. При пакуванні мішки щільно закриваються, що призводить до впадання зерна в «анабіоз» і гарантує його зберігання на тривалий період. Єдиною вимогою є придбання або оренда обладнання для упаковки зерна.

Більше про зберігання зерна у рукавах читайте: Що треба знати про зберігання зерна у рукавах

За словами Костянтина Ворони, загалом зберігання зерна в мішках є гарною альтернативою будівництву стаціонарних елеваторів. Особливо, якщо зерно достигає в полі базисних показників по волозі. Компанія провела експерименти і заклала зерно з вологою до 18% — його якість не погіршувалась.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram