За першу половину сезону Україна експортувала історичний максимум соняшнику

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-10
Експорт насіння соняшнику з України з початку сезону-2022/23 (за вересень-лютий) сягнув нового історичного максимуму, склавши 1,54 млн тонн. Про це повідомили аналітики АПК-Інформ з посиланням на оперативні дані.

Майже 80% від загального експорту припало на країни Євросоюзу та 19% — на Туреччину. У розрізі країн лідерками серед імпортерів стали Болгарія та Румунія.

Аналітики зазначили, що останні кілька місяців спостерігається поступове скорочення експорту соняшникового насіння з України. Пов’язують його зі зниженням попиту та цін імпортерів на тлі достатньої пропозиції соняшнику в Європі, зокрема в її східній частині. Також на це впливає збільшення навантаження на логістику при експорті через західний український кордон.

Водночас робота зернового коридору також залишається ускладненою, що суттєво обмежує внутрішню переробку і сприяє подальшій активній пропозиції українського соняшнику на експортному ринку.

За оцінкою ІА «АПК-Інформ», у другій половині сезону-2022/23 з України може бути ще експортовано близько 800-900 тис. тонн соняшникового насіння.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram