В Україні розробили технологію встановлення протиградової сітки

Фото: НААН
Фахівці Інституту садівництва Національної академії аграрних наук (НААН) розробили технологічну схему процесу встановлення протиградової сітки для саду. Також спеціалісти виготовили дослідне обладнання для такого встановлення. Про це повідомили на сайті наукової установи.

Для встановлення протиградової сітки застосовують два технічних засоби: транспортний агрегат та підйомну платформу. Під час роботи вони рухаються у суміжних міжряддях саду паралельно один до одного. На транспортному агрегаті встановлюється рулон протиградової сітки. В процесі монтажу робітник подає сітку агрегату через направляючі.

У НААН розповіли, що випробування агрегатів провели на встановленні протиградової сітки та збиранні плодів в саду інтенсивного типу. Випробування пройшли успішно, агрегат і платформа якісно виконували усі необхідні операції. Продуктивність роботи при цьому становила 1,2-1,5 га/зміна, а при збиранні плодів у верхніх ярусах дерев продуктивність збільшується у 1,5-1,8 рази порівняно зі збиранням плодів з драбини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram