За інформацією експертів “ПроАгроГруп” закупівельні ціни на кукурудзу нового врожаю в Україні зростають уперше за десять років.

За словами аналітика зернового ринку компанії Ярослава Левицького, експортні ціни на кукурудзу наразі тримаються на рівні 270-280 доларів за тонну на умовах постачання FOB, або 255-260 доларів на базисі СРТ-порт. При цьому гривневі ціни на елеваторах становлять 7-7,5 тис. грн/тонну це рівень пікових цін минулого сезону.

Водночас експерт зазначив, що з поля зерно кукурудзи купують значно дешевше — по 5-6 тис. грн/тонну.

На елеватори надходить зерно кукурудзи з умістом вологи до 35%. Втім, на переконання фахівця, навіть за поточних тарифів на сушіння, доробка зерна кукурудзи є економічно доцільною.

Навіть якщо за сушіння тонни зерна доведеться заплатити 1,5 тис. грн, то прогнозна рентабельність виробництва кукурудзи становитиме 40-50%. Це – середній показник рентабельності за останні 5 сезонів, — зауважив Ярослав Левицький.

Свою думку він пояснив тим, що за усередненими даними агровиробників, собівартість вирощування 1 га кукурудзи цьогоріч становить 23-25 тис. грн. При середній врожайності 7 тонн/га прогнозна середня собівартість тонни може досягти близько 3,5 тис. гривень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram