Усі зароблені за сезон гроші українським виробникам картоплі доведеться витратити на новий сезон. Про це в інтерв’ю EastFruit розповів керівник з продажів компанії “Агріко Україна” Сергій Бородавко.

За його словами, багатьом виробникам навіть вже не вистачає коштів на новий сезон через високі ціни на добрива, засоби захисту та пальне. Водночас високої ціни на картоплю цього сезону не було і найближчим часом вона не очікується.

В Україні професійне вирощування картоплі це лише 7% усього ринку. Інші 93% це приватне виробництво, яке може реалізовувати зібраний урожай за нижчими від ринкових цінами. Цього сезону вони суттєво збили ціну на картоплю. Приватні фермерські господарства готові продавати її по 3-4 гривні. Вони формують ціни товару зовсім не так, як великі виробники, адже їм не потрібно враховувати зарплати для працівників, кошти на зберігання тощо, зазначив Сергій Бородавко.

Він додав, що якби не було підвищення вартості добрив та пального, картоплевики могли б закінчити сезон відносно успішно. Але з огляду на те, що наступний сезон змушує вкладати ще більші кошти, ніж раніше, є два варіанти розвитку. Перший вишукувати резерви, щоб зберегти ті площі під картоплею, які були раніше. Другий зменшити їхню кількість.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram