Українські виробники покриють внутрішню потребу у фруктах та овочах — Мінагрополітики

Дефіциту овочів та фруктів через тимчасову окупацію південних регіонів в Україні не буде. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Цьоріч у Херсонській області під овочевими культурами було засіяно 40 тис. га землі — це становить близько 15% до врожаю овочів по Україні. Зважаючи на ситуацію, деякі області збільшили площі посадки овочів “борщового набору”, щоб перекрити їх нестачу.

За словами директора департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігоря Віштака, в Україні завжди було перевиробництво плодово-ягідних культур. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити внутрішні потреби. Складна ситуація хіба що з кавунами. Розраховувати на їх низьку вартість цього року не варто, але урожай з центральних та частково південних областей дещо компенсує нестачу.

— Через тимчасову окупацію південних територій українці дійсно можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але не надовго. По мірі дозрівання цих культур у центральних західних, північних регіонах та від українських тепличних господарств, з затримкою два-три тижні, це питання буде вирішено, — зауважив Ігор Віштак.

Він додав, що ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram