ФАО прописала два можливих сценарії ціноутворення на пшеницю цього сезону у разі повної зупинки українського експорту. І кожна з них передбачає значне зростання цін порівняно з рівнем до вторгнення росії в Україну. Про це повідомив Miller Magazine.
Перший із передбачуваних сценаріїв: якщо Україна повністю втратить експортні можливості, пшениця буде на 19% дорожчою, аніж до вторгнення. Якщо ж при цьому російський експорт впаде на 50%, то ціни на пшеницю зростуть на 34% від рівня до вторгнення.
Аналітики зазначили, що ціни на сільськогосподарську продукцію зросли через низку факторів, включно з відновленням попиту після пандемії COVID-19, перебоями у постачанні та торгівлі, поганою погодою для ключових постачальників і зростанням витрат на виробництво та транспортування, які нещодавно посилилися через невизначеність щодо експорту с/г продукції з України та росії.
Сценарії ФАО створені на основі досить точних припущень, однак ситуація, за якої український експорт повністю припинеться малоймовірна. Проте війна в Україні суттєво впливє на світовий продовольчий ринок.
— Без миру в Україні проблеми з продовольчою безпекою, з якими стикається світ, продовжуватимуть загострюватися, особливо для найбідніших верств світу. Негайне припинення війни було б найкращим результатом для людей як у росії, так і Україні та для багатьох домогосподарств у всьому світі, які страждають від різкого зростання цін, спричиненого війною, — сказав Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корманн.
За оцінками ФАО, у 2023 році ще приблизно 19 мільйонів людей у світі можуть зіткнутися з хронічним недоїданням, якщо скорочення глобального виробництва продуктів харчування та постачання продовольства з основних країн-експортерів, включаючи росію та Україну, призведе до зниження доступності продуктів харчування.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram