Фермер з Ізмаїла Одеської області Андрій Петков заклав в селі Броска перший в Україні фісташковий сад. На площі 1,5 га він висадив саджанці привезені з Узбекистану. Через 5 років садівник планує отримати перший урожай екзотичного для України горіха..

Півтора року тому Андрій Петров заклав фісташковий сад. За його словами втрат серед саджанців не спостерігається. Однорічні рослини фісташок наразі вже мають близько сорока сантиметрів. А деякі досягають 50-60 см.У наступному році фермер планує прищеплювати сортові форми рослини Керман (жіночий), і Петер (чоловічий), які спочатку випробує на «дорослих фісташках».

— У мене є десяток дерев, яким уже повних два роки, я на них спробую прищепити привезені сорти, якщо експеримент буде вдалим, наступний рік почнемо з прищеплення всього саду, — розповідає садівник.

Фермер каже, що фісташка виявилася рослиною абсолютно невимогливою. При посадці саджанці поливали всього лише два рази, не вносячи при цьому добрив та хімії.

— Таким чином, я стимулюю розвиток кореневої системи. Фісташка славиться потужною стрижневою кореневою системою, яка може йти до 15 м в глибину і самостійно добувати собі воду. Звичайно, в найближчому майбутньому я планую провести зрошення на поле, тоді будемо поливати, — розповідає Андрій Петков.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram