На поточному тижні в Україні знову подорожчали тепличні помідори, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Подальше подорожчання даної продукції, зумовлено відходом з ринку неякісного місцевого томату. Таким чином, на поточному тижні основна пропозиція на ринку становила імпортна продукція, яка завозилася з Туреччини.Водночас продажі томатів йшли досить активно, і продавці отримали можливість і далі підвищувати відпускні ціни. Так, на даний момент реалізація імпортних томатів ведеться за ціною 30-36 грн/кг($1,26-1,51/кг), що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Стрімке зростання цін галузеві експерти також пов’язують з тим фактом, що практично всі вітчизняні комбінати завершили сезон реалізації тепличного томату. Також, попит на томати постійно зростає, і на даний момент компенсувати брак місцевої продукції за рахунок імпортних помідорів поки не вдається.

Попри подорожчання, сьогодні імпортні помідори в Україні коштують у середньому на 11% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Що стосується найближчих перспектив розвитку ситуації, то більшість учасників ринку не виключають можливості подальшого зростання цін у даному сегменті як мінімум до того моменту, коли кількість пропозицій продукції зможе повністю задовольнити попит в даному сегменті.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram