Вирощуванням волоського горіха уже кілька років займається у Вінницькій області ТОВ «Український волоський горіх», яке реалізує інвестиційний проект потужністю 970 гектарів. Проект кошторисною вартістю 218 мільйонів гривень стартував у 2015 році на території Яришівської та Кремінської сільських рад, а зараз саджанці волоського горіха іноземної селекції висаджені вже на площі 710 гектарів.

З початку року ТОВ «Український волоський горіх» освоїло 2,5 мільйони інвестицій, а за три роки роботи проекту 227 мільйонів гривень. До прикладу, зараз у рамках проекту відновлюється зрошувальна система на території Яришівської та Кремінської сільських рад, яка обійдеться в понад 4 мільйони гривень. Зараз уже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі та облаштовано понад два кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи. Полив буде здійснюватись на площі 710 гектарів.

Як зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, під час візиту на підприємство, наразі закупівельна ціна на українські горіхи є низькою через відсутність повноцінних промислових насаджень, коли партії формуються неоднорідні, більшість горіхів збирається або в присадибних господарствах або ж по лісосмугах. Тому цей проект для області є надзвичайно актуальним та перспективним.

— Впродовж останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік в Україні збирається понад 100 тис. тонн волоських горіхів. З них 6 тис. тонн дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт, — зазначив голова області.

Зазначимо, що у Вінницькій області площа горіхових садів перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур.