Українцям слід чекати гарячого літа 2018 року. Зокрема, у липні-серпні на всій території України температура буде досягати + 35-40 °С, зазначає директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда. За його словами, влітку кількість днів із температурою + 30-35 °С і + 35-40 °С буде чималою, а вже з травня в майже по всій території країни спостерігається підвищений рівень пожежної небезпеки.

— У нас практично щоліта йде зростання температури, вона стає все вищою і вищою. + 35-40 °С — це та межа, яка буде в більшості областей України в липні-серпні, — розповів Кульбіда в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» минулого тижня, додавши, що кількість днів із високою температурою за останні 10 років збільшилася втричі.

При цьому в центральних і південних регіонах України влітку температура буде значно вище норми. До прикладу, в червні метеорологи очікують перевищення норми температури на 1-1,5 °С, в липні — на 1-1,5 °С (на Прикарпатті навіть на 2-2,5 °), в серпні — 1,5 °С.

При цьому впродовж всього літа кількість опадів буде нижче норми, а значного зниження температури варто очікувати аж у другій половині вересня.

Що стосується погоди на поточний тиждень, то атмосферний фронт хоч і приніс послаблення спеки та спад температур, але сильних дощів не прогнозується.

 

— Атмосферний фронт млявий, малорухливий, буде теліпатися від Сумщини через Кропивницький до Одещини. У цій смузі плюс пару кілометрів туди-сюди даватиме дощики. Від пари крапель до зливи з грозою, — зазначила у своєму прогнозі синоптик Наталія Діденко.