Дефіцит опадів в регіонах вирощування озимої пшениці в Україні, Росії та США посилює занепокоєння трейдерів щодо долі майбутнього врожаю. Про це повідомили у GrainTrade.

Фахівці зазначили, що така ситуація підтримує світові ціни на пшеницю на високому рівні.

У Чорноморському регіоні минулого тижня пройшли дощі зі снігом, які поповнили запаси вологи на полях озимої пшениці. В Україні, зокрема, кількість опадів склала 10-30 мм, проте температура опустилася до -2…+5оС, що зупинило вегетацію. Наступного очікується нова хвиля опадів та підвищення температури повітря, відтак вегетація рослин відновиться.

NB: За даними звіту U.S. Daught Monitor, у США в районах південних та центральних Скелевих гір, Великих рівнин, долин нижньої та середньої Міссісіпі впродовж 30 днів триває посилення посухи. На Середньому Заході країни наступного тижня очікують зливи та сніг, які повинні покращити стан рослин.

Збільшення кількості опадів, відповідно і поліпшення стану посівів сої та кукурудзи, найближчими днями очікують також в Аргентині. У центральній частині Бразилії, де вирощують найбільше сої, рясні опади сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи. На півдні країни дощів значно менше, що негативно впливає на посіви.

Читайте такожУкраїнська кукурудза може програти конкуренцію американській на зовнішніх ринках

В Австралії цього тижня тривали незначні опади, які стримували збирання врожаю. Проте наступного тижня дощі завершаться, що дозволить активізувати роботи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram