Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримав та підготовлений до другого читання законопроєкт №5148 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми”. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Законопроєкт удосконалює законодавство у сфері дитячого харчування для підвищення якості харчових продуктів, зменшення захворюваності населення. Ухвалення законопроєкту також гармонізує українське законодавство у сфері дитячого харчування із законодавством держав-членів Європейського Союзу.

Прийняття проєкту заборонить використання пальмової олії та інших рослинних трансжирів у традиційних молочних продуктах і в дитячому харчуванні, а це в свою чергу створить умови для забезпечення населення якісними та безпечними продуктами харчуванням, зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Окрім заборони використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах документ пропонує:

  • заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні;
  • заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • встановити чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Законопроєкт №5148 також передбачає штрафні санції за порушення норм документа.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram