Цього року в Україні зросли капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори економіки. Про це повідомили у ННЦ “Інститут аграрної економіки”.

За словами провідного науковця Інституту к.е.н. Миколи Кісіля, у структурі капітальних інвестицій в економіку вкладення у виробництво агропродовольчої продукції у січні-вересні цього року становлять 14,7%.

Так, за 9 місяців 2021 р. у агропродовольчі сектори України вклали 48828,9 млн грн капітальних інвестицій. Більшість з них 33338,8 млн грн (68,3%) у сільське господарство. 31,7% або 15490,1 млн грн у харчову промисловість.

У порівнянні з показниками аналогічного періоду минулого року, цьогорічні показники на 13,1% вищі. Науковець вважає, що це свідчить про призупинення поглиблення  інвестиційної кризи у аграрне і харчове виробництво.

При цьому, зростання обсягів вкладень досягнуте лише в аграрному секторі економіки. У харчовій промисловості, навпаки, відбувався їх спад. Порівняно з січнем-вереснем минулого року, індекс обсягів капітальних інвестицій у сільське господарство і мисливство становить 119,7%; у харчову промисловість 95,3%, зазначив Микола Кісіль.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, темпи зростання капітальних інвестицій в аграрних секторах економіки у 2,2 рази вищі від середніх по економіці. Зазначають, що якщо тенденція збережеться до кінця року, то загальні обсяги капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки можуть скласти до 50 млрд грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram