У цьому сезоні в Україні може виникнути брак ємкостей для зберігання зерна. Про це повідомили аналітики ІА “АПК-Інформ”.

Свій прогноз фахівці базують на показниках поточних темпів експорту, внутрішньої переробки та втрат за результатами попереднього маркетингового року. Так, в Україні можуть сформуватися перехідні залишки зернових та олійних культур на рівні 25,1 млн тонн. Це у 4,2 рази перевищує показник попереднього сезону. Така кількість не дасть змоги вивільнити суттєву частку ємностей зерносховищ для приймання нового врожаю.

NB: Враховуючи втрати зернових вантажів, що залишилися в портах та у пошкоджених сховищах у регіонах, де ведуться активні бойові дії, рівень перехідних залишків на кінець сезону-2021/22 оцінюють у 21,3 млн тонн.

За даними Держстату України, станом на 1 січня 2022 р. загальна потужність зберігання в країні становила 75 млн тонн. Враховуючи потужності в областях з активними бойовими діями, доступними можна вважати лише 60,9 млн тонн ємностей для зберігання. Таким чином, перехідними залишками поточного сезону залишаться заповненими 35% доступних потужностей зерносховищ.

Читайте також: Усі сусідні європейські країни відгукнулись на проблему експорту зернових з України

Сумарний валовий збір зернових та олійних культур в Україні в 2022 р. аналітики прогнозують на рівні 55,9 млн тонн. Таким чином, дефіцит ємностей для приймання нового врожаю оцінюють на рівні 16,3 млн тонн. При цьому темпи посівної кампанії та агрокліматичні умови сприяють підвищенню прогнозів виробництва зернових та олійних культур в Україні, що ще більше ускладнюватиме ситуацію без належної реалізації наявних запасів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram