Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до Прем’єр-міністра та Міністра аграрної політики та продовольства України з проханням скасувати заборону експорту проса. Про це повідомили у пресслужбі громадської спілки.

Як зазначили у повідомленні, станом на лютий 2022 р. ринкова пропозиція проса в Україні складала 201 тис. тонн. Середнє внутрішнє споживання проса складає лише 80 тис. тонн, стільки ж становили експортні очікування на поточний сезон. До того ж, станом на 21 квітня в Україні вже посіяно 4,8 тис. га проса, що значно більше ніж станом на відповідну дату у 2021 році (0,9 тис. га).

Україна забезпечена просом в повному обсязі та має значний його надлишок. Тому вважаємо, що заборона експорту проса є абсолютно невиправданою. Вона спричинить лише додаткові збитки аграріям, пояснили у ВАР.

Аграрії просять якнайшвидше внести зміни до обсягів квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, встановивши квоту на експорт зерна проса у розмірі розрахованого Мінагрополітики очікуваного експорту 80 тисяч тонн. Зазначили, що це сприятиме надходженню валютної виручки в Україну та полегшить вкрай важке становище аграріїв.

Додамо, що Кабмін затвердив обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню 29 грудня 2021 р. 5 березня ж, відповідною постановою, до цього обсягу внесли зміни, згідно з якими експорт проса фактично заборонений (квота 0 тонн).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram