Пшоно в Україні за рік подорожчало більш ніж удвічі і зараз коштує понад 25 гривень за кілограм, а іноді сягає навіть 42. При цьому минулого року ціна крупи була 12 гривень за кілограм. Аграрії заявляють, що всьому причиною неврожай зернової, адже урожай проса зібрали на 5 тисяч тонн менше, ніж торік, а його якість значно нижча.

— Ціна цієї культури невиправдано занижена була, вона прирівнювалася до ціни фуражних культур. І на третій-четвертий рік набридало фермерам, скорочували посівні площі. Останні 8 років ми маємо стабільну ціну на органічне пшоно. А от ціни звичайне дуже коливаються. Зараз воно утричі дорожче, ніж раніше, — пояснив директор агрофірми «Поле» Іван Томенко.


При цьому він додав, що із цьогорічного урожаю ледь не половина зерна це неліквід. Причинами називав дощове літо та скорочення посіву проса вдвічі за останні три роки.

При цьому на експорт крупа навпаки йде добре, і низькокалорійне, безглютенове, багате на калій та магній пшоно охоче і добре купують у Європі, тому українські фермери ще можуть повернутись до його вирощування.

За матеріалами ТСН.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram