Війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та спричинила зростання світових цін, продовольчу інфляцію та зниження доступу до продуктів харчування у країнах-імпортерах України та росії. Зокрема, пшениці та соняшникової олії. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що у вирішенні цієї ситуації зацікавлений весь світ.

Постачання пшениці з України — це понад 10% річного споживання пшениці для 15 країн світу. Для прикладу, це 28% потреб Індонезії, 21% — Бангладеша, а Єгипет імпортує майже 80% своєї пшениці з росії та України. Україна у 2021 році поставляла сільськогосподарську продукцію у понад 180 країн світу і найбільше до країн ЄС — майже 30%.

Наразі понад 30% територій країни небезпечні для виробництва або знаходяться під окупацією. Частина сільськогосподарських земель пошкоджена та замінована, а інфраструктура агросектора пошкоджена. Заблоковані морські порти, розірвані логістичні та економічні ланцюги. Українські аграрії потребують безперебійного постачання пального, насіння, добрив, засобів захисту рослин, запасних частин тощо. Працівники підприємств залучені до служби в Збройні сили України, територіальної оборони та волонтерської роботи, — розповів Тарас Висоцький.

За його словами, Міністерство аграрної політики та продовольства веде перемовини з європейськими партнерами щодо надання фінансової допомоги українським аграріям. Низка країн-членів ЄС відгукнулися на потреби. Зокрема, усі країни зі спільним з Україною кордоном відгукнулись на проблему експорту зернових з України до третіх країн і або вже значно спростили процедури оформлення вантажних перевезень, або активно працюють над цим.

Наприклад, Польща пришвидшує проходження процедур на кордоні та транспортування української продукції. Австрія нещодавно зняла обмеження для українських перевізників — тепер вантажні перевезення територією Австрії можливі без будь-яких дозволів, країни G7 повністю підтримують створення Україною нових ланцюжків збуту. Ліберальні умови для українських перевізників також запровадили: Румунія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, а також Італія, Туреччина, Болгарія, Грузія, Данія, Греція.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram