За інформацією аналітиків проекту EastFruit, ціни на цибулю в Україні почали знижуватися під тиском зростання пропозиції. Незважаючи на те, що попит на якісну цибулю істотно збільшився, так як багато гуртових компаній закуповують її для перепродажу за вищою ціною навесні, цього поки недостатньо, щоб стабілізувати ціни.

Так, тільки з початку поточного тижня ціни на цибулю в Україні впали на 6%. Наразі українські фермери ведуть продаж по 13-15 грн/кг ($ 0,48-0,56/кг), в залежності від якості і регіону виробництва.Зниження цін фермери також пояснюють різким погіршенням якості продукції. Багато закладали в сховища вологу цибулю, яка в умовах теплої зими почала швидко проростати. Стимулювання збуту некондиційної продукції навіть шляхом зниження цін зараз не приносить бажаних результатів: деякі продавці готові віддавати цибулю і по 9 грн/кг ($ 0,33/кг), але активність покупців у цьому сегменті дуже низька.

Великі гравці ринку в цих умовах зайняли вичікувальну позицію, намагаючись притримувати продукцію для реалізації в більш пізній період.

Проте, варто відзначити, що наразі якісна цибуля в українських господарствах коштує в середньому в 5 разів дорожче, ніж на початку лютого 2018 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram