Кожен третій український підприємець вважає, що для успіху бізнесу важливі неформальні стосунки з владою. Такі результати шостого щорічного опитування експортерів та імпортерів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Зокрема, 36,5 % опитаних говорять, що для успіху бізнесу важливі неформальні відносини хоча б з одним органом влади. У трійці найважливіших із погляду “дружби” для бізнесу органів влади — митні, податкові та правоохоронні органи.

NB: На думку підприємців, майже кожен п’ятий товар на ринку — контрабанда або “сірий імпорт”.

Майже 75% опитаних підтримують криміналізацію контрабанди товарів комерційного призначення. 51,4% з них пропонують ввести кримінальну відповідальність без позбавлення волі, а 27,2% — виступають за позбавлення волі.

Згідно з результатами опитування, у 2021 році збільшилися частка підприємців, які стикаються з корупцією та хабарництвом на митниці, однак вони не є серед основних перешкод для бізнесу.

— Важливість корупції зменшується, у порівнянні з іншими перешкодами для експорту та імпорту, яке ми зафіксували цього року, — зазначила виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків.

За словами старшої наукової співробітниці ІЕД Ірини Федець, оцінка роботи митниці прямо пов’язана з оцінкою рівня корупції. Тому загальне враження від роботи митниці в експортерів та імпортерів у тому числі складається на основі їхніх думок щодо корупції на митниці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram