На поточному тижні ціни на картоплю в Україні знову знизилися. А пропозиція продукції як і раніше залишалося надмірною, а попит — невисоким. Про це повідомляє east-fruit.com.
При цьому учасники ринку зауважили, що частка некондиційної продукції збільшується. Виробники, які зіткнулися зі зниженням якості під час зберігання, почали розпродавати свої запаси.З початку поточного тижня ціна на картоплю в Україні знизилася в середньому на 10%, і сьогодні фермери основних регіонів виробництва пропонують до продажу продукцію за ціною 7-9 грн/кг ($0,29-0,37/кг).

Українські виробники досить довго намагалися утримати ціни на картоплю на високому рівні, однак вже в середині листопада стало очевидно, що при сталому рівні цін реалізувати обсяги, що не підлягають зберіганню, до настання морозів буде вкрай складно. Тому виробники практичних на всій території дивні до середини тижня почали синхронно знижувати відпускні ціни, намагаючись відродити інтерес гуртових компаній до свого товару.

Водночас гуртові компанії, часто самі мали в наявності запаси дорогої картоплі, закупленої у жовтні, яку в наразі їм доводиться продавати собі в збиток. Тому продажі здійснювалися, головним чином, за мінімальною ціною і порівняно невеликими партіями.

Наразі картопля в Україні коштує в середньому у 2 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, з огляду на досить великі обсяги даної продукції на ринку, українські фермери не виключають можливості її подальшого здешевлення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram