Що робити, аби захистити птицю від пташиного грипу — рекомендації Держпродспоживслужби

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-17
У період весняної міграції птахів особливо високим є ризик занесення грипу птиці. Хоча в Україні вірус на сьогодні не виявили, Держпродспоживслужба закликає дотримуватися вимог біобезпеки, щоб захистити птицю від можливого зараження.

Як розповіли GrowHow у пресслужбі відомства, це є найефективнішим заходом для мінімізації ризиків поширення грипу птиці в Україні.

Для профілактики захворювання птиці власники повинні виконувати вимоги, передбачені ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств, і вимоги до їх проєктування та ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах.

Серед важливих заходів:

  • виключення можливості контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • дотримання режиму «закритого» типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • проведення ретельного очищення та дезінфекції усіх приміщень і території;
  • утримання різних видів птахів окремо;
  • не допущення сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проведення знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримання правил особистої гігієни при догляді за птицею.

У Держпродспоживслужбі наголосили, що важливо також надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду на вимогу фахівчинь/ців ветеринарної медицини. Господарствам радять купувати та продавати птицю виключно у місцях санкціонованої торгівлі й тільки при наявності ветеринарних супровідних документів.

При перших ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби у районі або області.

Нагадуємо, що останній спалах високопатогенного грипу птиці в Україні було зареєстровано 12 грудня 2021 року в некомерційному підсобному господарстві в Херсонській області.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram