У зв’язку зі змінами клімату в українських степах почала змінюватись рослинність. Про це повідомляє доктор географічних наук, науковий працівник Інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко.
Зараз період глобального потепління і така тенденція у нас з 19 століття — з доіндустріального періоду. За цей час стовпчик термометра піднявся на один градус. Україна розташована у такому фізико-географічному положенні, що наше потепління збігається з глобальними змінами температур.— Аналіз клімату 20 століття показав, що зміни можуть бути позитивними та негативними. Позитивні фактори більш впливають на сільське господарство та на комфортність життя людини. Зими потеплішали, а літо залишилось без змін. У північно-західних регіонах та на сході України — в міру надлишкова вологість — відмічалось зменшення опадів на 10-15%. Такий перерозподіл був позитивним для території України, — відмітила Світлана Бойченко.

Кліматолог також додала, що збільшення осадів на Півдні — позитивне явище. Спеціалісти степів України додали, що зі збільшенням опадів у степах, почали збільшуватись лугові трави, кущі та дерева. Раніше ж у степах домінували ксерофітні рослини, а волога посприяла зміні рослинності. Тобто степові трави почали зменшуватися в ареалах , тому це певна деградація степів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram