Обcяги імпорту спеціальних добрив в Україні за результатами першого півріччя 2019 року збільшились. Про це повідомила аналітик «Інфоіндустрії» Ірина Терещенко в ефірі Agro.FM.

Імпорт сульфату магнію в першому півріччі 2019 збільшився до 46 тис. т. Це на 6 тис. тонн більше, ніж у минулому році. За динамікою імпорту добрив можна окреслити піковий період в березні. Це пов’язано з внесенням сульфату магнію до основного добрива.

Основними компаніями імпортерами сульфату магній в Україні в січні — червні були компанії «Вестхім України» та «Ерідон». Найбільше добрива було імпортовано з Китаю(55%). На другому місці — постачання з Польщі(44%).
— Велику частину в структурі імпорту займає семи водний сульфат магнію, його імпорт становить 84%. Залежно від форми виробництва кристалічний сульфат магнію займає 66% від всього імпорту. Серед інших простих спеціальних добрив найбільші об’єми завозились сульфату калію(доля в імпорті 25%), моноамонійфосфату (29%), кальцієва селітра(24%), калієва селітра(11%), монокалійфосфату (9%). В цілому, імпорт групи простих солей за звітний період досягнув 10,8 тис. тонн, — сказала Ірина Терещенко.

Імпорт водорозчинних листових добрив в першому півріччі 2019 році збільшився на 386 т у порівнянні з 2018 році. Лідери серед компаній імпортерів: «Ерігон», «Агросем», «Терра Тарса Україна», «Тїмак Агро Україна».

— Ринок ґрунтових добрив розвивається швидкими темпами та виражений з’єднаннями макро- і мікроелементів. За перші пів року 2019 року  в Україну було імпортовано 396 150 т добрив, що перевищує показники 2018 року, — повідомляє експерт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram