Аналітичний центр Rabobank і USDA опублікували прогнози щодо ситуації на ринку м’яса птиці. Цікаво, що прогнози експертів щодо ситуації на ринку до кінця року розходяться.

Фахівці Rabobank очікують, що за результатими другого півріччя фінансові результати птахівництва будуть успішними, попри зростання витрат і численні операційні проблеми. Основною причиною хорошої ситуації для виробників вважають постковідне зростання попиту та зростання цін на продукти харчування. Останнє змушує споживачів шукати дешевше джерело білка, яким є м’ясо птиці.

Разом з тим, аналітики Rabobank прогнозують, зменшення пропозиції птиці. В основному — через високі ціни на корми та енергоносії та один із найскладніших сезонів пташиного грипу в історії. Перш за все, вважають експерти, виробництво скоротять дрібні та середні виробники. Крупні ж виробники можуть відкласти нові інвестиції через зростання відсоткових ставок, високі ціни на сталь, збільшення транспортних витрат та скорочення робочої сили.

Водночас, аналітики USDA прогнозують падіння цін на м’ясо птиці, відповідно і зменшення доходів виробників. У США ціни на курятину почали знижуватися ще у серпні. Експерти Міністерства сільського господарства США вважають, що воно буде ще значнішим і не закінчиться цього року. Це вважають ефектом від стабілізації ситуації з постачанням у світі, яка обвалилася через війну в Україні та пташиний грип у США.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram