В Україні вдосталь біопрепаратів, здатних забезпечити вирощування овочів без використання агрохімікатів.

У цьому переконаний власник господарства «Світовоч» — першого органічного підприємства в Сумській області, яке працює з 1999 року, пише agro-business.com.ua.В Україні створено власну базу біотехнологій, зараз на ринку достатньо вітчизняних біопрепаратів. Хочу підкреслити, що їхня ефективність не менша, ніж засобів агрохімії, — зауважив Андрій Марченко.

На своїй плантаціях фермер вирощує культури в змішаних посівах, адже монокультура провокує появу хвороб і шкідників рослин, а також спричиняє низькі врожаї. У теплицях працівники господарства розводять земляних жаб для знищення шкідників.

У ґрунт вносять багато органіки та корисних бактерій, працюють над змішуванням посадок рослин та ущільнюють їх. За словами власника овочевого господарства, земельну площу потрібно використовувати максимально інтенсивно. Наприклад, зелень фермер вирощує на тій самій ділянці, де згодом будуть огірки та помідори. Такий підхід, каже, дає змогу налагодити цілорічний овочевий конвеєр і гарантує високу врожайність культур, а також гарні смакові якості та привабливий товарний вигляд наших овочів.

Врожаєм фермер Марченко задоволений — з квадратного метра теплиці збирають до 45 кг огірків та до 35 кг помідорів. Продукцію реалізовують в основному через інтернет-магазини. Крім того, мають торгову точку в м. Шостка.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram