Нідерландські фермери залишають собі лише 4% надоєного молока

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-06
Обсяги виробництва молока у Нідерландах зросли з 10,7 млн тонн у 2000 р. до 13,6 млн тонн в 2021 р. При цьому країна утримує лідерство за якісними показниками виробництва молока. Про це йдеться у матеріалі Як заробити на молоці: вивчаємо досвід Нідерландів.

Стабільно зростає у Нідерландах також поголів’я корів і ВРХ в цілому. Нині кількість тварин становить відповідно 1,55 млн корів та 3,7 млн голів великої рогатої худоби. Усіх молочного агробізнесу в Нідерландах полягає в ефективній його організації у всьому ланцюгу від виробництва до переробки та просування до споживача.

Близько 96% всього виробленого сирого коров’ячого молока від молочних фермерів постачається на молочні переробні підприємства. Решту фермери залишають для власного використання, наприклад, для годівлі молодняка або виробництва власних молочних продуктів.

NB: В Україні на молокопереробні підприємства потрапляє трохи більше 36% фермерського молока.

Переробляють сире коров’яче молоко у Нідерландах на масло, плавлені і тверди сири, сухе молоко, концентроване молоко та сироватку і кисломолочні продукти. При цьому, сири займають 50% молокопереробки. Більше про нідерландський досвід молокопереробки читайте у матеріалі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram