Січневі погодні умови були складними для озимих культур

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-06
У січні перезимівля озимих культур була складною. Зокрема, у третій декаді була нехарактерно тепла для цього періоду погода, через яку розтанув і до того слабки сніговий покрив. Про це GrowHow повідомили фахівці Інституту землеробства НААН України.

Середньодобові температури повітря наприкінці січня були на 6,9-13,6°С вищими від норми. Максимальна температура підвищувалася до 4,8-13,4°С тепла, а мінімальна опускалася до 2-6°С морозу. Фахівці зауважили, що такі агрометеорологічні умови є провокативними для посівів озимих і вкрай небажаними у разі різкого зниження температури повітря за відсутності снігу.

За даними Інституту землеробства, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур становила 3-7°С морозу, що вище критичних меж вимерзання.

NB: Розрахункова критична температура вимерзання добре розвиненої з осені пшениці озимої середньої морозостійкості на 20 січня по Київській області становила 13-15°С.

Наразі рослини озимих зернових культур перебувають у стані зимового спокою. Агресивних і довготривалих несприятливих факторів зовнішнього середовища на більшості території, які могли б викликати загибель рослин, немає. Стан озимих культур задовільний.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram