Найближчим часом в Україні може подешевшати “борщовий набір”, але ненадовго

Цього тижня головна увага на плодоовочевому ринку України була прикута до картоплі. Як повідомляють аналітики проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, це єдина позиція борщового набору, ціни на яку суттєво зросли за останні сім днів.

Торговельна активність на ринку картоплі, попри подорожчання, була жвавою. Навіть після збільшення цінників на картоплю на 20-30%, вона не слабшала. Це пов’язують з тим, що покупці готуються до зими, роблячи необхідні запаси.

Натомість у сегменті тепличних огірків зростання цін зупинилося. Висока ціна на огірки привабила зовнішніх постачальників. Відповідно, пропозиція огірків збільшилась і зростання цін зупинилося. У подальшому, на думку експертів, ситуація на ринку огірків повністю залежатиме від нових постачань із зовнішніх ринків, оскільки сезон місцевих тепличних огірків вже майже завершився.

Аналітики вважають, що овочі борщового набору в Україні можуть дешевшати найближчим часом, але тільки до завершення першої половини маркетингового сезону. Щодо можливого подальшого зростання цін на картоплю експерти стриманіші. Зазначили, що причин для здорожчання найближчими тижнями немає, але воно можливе якщо виробники масово почнуть стримувати продажі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram