Наступного року уряд планує збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-20
Наступного року Міністерство економіки України робитиме ставку на підтримку бізнесу та розширення експортних можливостей. Про це заявив заступник Міністра економіки — Торговий представник України Тарас Качка.

У ході дискусії “Як українська економіка пережила 2022 рік”, організованої Центром економічної стратегії він зазначив, що наступного року Міністерство планує збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу. Мова йде, зокрема, про грантові програми єРобота та програму пільгового кредитування «5-7-9».

— В умовах війни — це найдієвіші механізми для підтримки економічної діяльності. Тобто мова йде не про здешевлення продукції, не про вирівнювання конкурентних переваг, а, перш за все, про підтримку економічної активності людей. Наше завдання зробити все, щоб під час війни люди думали про бізнес, про його розвиток і про створення нових робочих місць. Щоб не впасти в депресію, не зупинитися і потрібні саме такі механізми підтримки, — сказав Тарас Качка.

Посадовець зазначив, що наступного року уряд також намагатиметься подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією. Йдеться про збільшення терміну щонайменше на період, поки триватиме війна і український бізнес потребуватиме підтримки.

У планах Мініекономіки також активна робота над розширенням українського експорту. Зокрема, розблокуванням чорноморських портів та розвитком інфраструктури на заході України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram