“єРобота”: уряд запускає дві програми для аграріїв в рамках проєкту

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми “єРобота”. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Скористатися програмою може будь-який українець, що має бізнес-план і намір розпочати власну справу. За рік планують видати 20 тисяч грантів. річний бюджет програми — 5 млрд грн.

Прем’єр-міністр зауважив, що учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес.  Для отримання гранту, за його словами, треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення “Ощадбанку”, додавши до заявки бізнес-план.

— Впродовж 10 робочих днів експерти “Ощадбанку” та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту. Якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок, — зазначив Денис Шмигаль.

Він підкреслив, що держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З нього можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду. Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою “5-7-9” у розмірі до 2,5 млн грн.

Під час засідання Уряд також затвердив ще дві програми для аграріїв у межах великого проєкту грантової безповоротної підтримки нових бізнесів “єРобота”. Загалом на три програми держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери. Найближчим часом Уряд затвердить програми безповоротної грантової підтримки у сфері переробки й IT.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram