Українські дунайські порти майже втричі наростили перевалку вантажів

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-20
За 11 місяців 2022 року порти Дунайського регіону майже втричі наростили перевалку вантажів. Про це GrowHow повідомила Адміністрація морських портів України (АМПУ).

Як свідчать фактичні дані Департаменту організації портів АМПУ, за вказаний період портами Дунайського регіону (Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ) було оброблено 14,5 млн тонн вантажів. Порівняно з аналогічним періодом 2021 р. це на 294% більше.

Зокрема, приріс вантажообігу порту Ізмаїл становить 210,6% — 7,7 млн тонн в абсолютній величині. Вантажообіг порту Рені збільшився на 508,3% і склав 6,1 млн тонн. Найбільше, у відсотковому значенні, зросла перевалка порту Усть-Дунайськ — на 1314,7% — 662 тис. тонн.

Загальний експорт агропродукції за 11 місяців року з портів Дунайського регіону склав 6,1 млн. тонн, перевищивши показник за аналогічний період 2021 року у 42 рази.

— З початку року експорт агропродукції (хлібні, олія) в українських дунайських портах складає близько 24% від загального обсягу морських портів України, — зазначив Олексій Востріков, керівник ДП «АМПУ».

Він додав, що попри задіяність майже усіх потужностей для перевалки вантажів, дунайські порти мають потенціал для подальшого розвитку. Зокрема, йдеться про модернізацію та оновлення інфраструктури, залучення інвестицій для будівництва нових терміналів, днопоглиблення тощо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram