Мета полігону пошук найбільш ефективних сучасних агрономічних та технологічних рішень з точки зору економіки й прибутковості. Цього року проєкт буде масштабнішим як за площею, так і за спектром культур та технологій, повідомляє пресслужба проєкту.

Перший виробничий дослід тут заклали на посівах ярої пшениці. Адже про ріст актуальності цієї культури свідчать цифри: площі під посівами ярої пшениці в Україні за минулий рік збільшились. Якщо у 2019 році під ярою пшеницею було лише 156,3 тис. га, то у 2020 році 184,53 тис. га.

— Основним чинником зростання інтересу до неї є те, що яра пшениця часто використовується для пересіву площ під озимими культурами, а минулого року дуже багато аграріїв через погодні умови були змушені пересівати свої поля. Враховуючи кліматичні зміни, зацікавленість у технології вирощування ярої пшениці зростатиме, тому на Digital Field-2021 заплановано проведення дослідів на цій культурі, — зауважив Олександр Федоров, генеральний директор “КВС- Україна”.

NB: На полі із ярою пшеницею (сорт КВС АКВІЛОН селекції KWS) вивчатимуть вплив різних форм та способів внесення добрив на врожайність і, головне економіку.

Заздалегідь тут було проведено комплексну агродіагностику за алгоритмом AgriLab, яка включала агрохімічний, агрофізичний аналіз ґрунту та вивчення історії поля. Це дозволило не лише розробити необхідну систему удобрення, а й виключити вплив критичних факторів на результати дослідів.

— За даними агрохімічного обстеження ґрунтів на полі Digital Field з ярою пшеницею ми підібрали відповідну марку комплексних гранульованих добрив, що оптимально враховує особливості даного поля, так і біологічні особливості культури. На Digital Field  ми продемонструємо оптимальні продукти у сегменті мінеральних добрив в процесі вирощування різноманітних культур, — зазначив Олексій Грабовський, директор компанії Binfield.

Також на демо-полі ярої пшениці демонструватимуть вплив різних параметрів посіву на розвиток та врожайність культури. Зокрема, експеримент стосуватиметься різних глибин та норм висіву насіння.

Головна мета Digital Field пошук найбільш ефективних рішень з точки зору економіки та управління ризиками, зокрема й пов’язаними з кліматичним змінами. Тому рішення і технології, які застосовують на полігоні, будуть цікаві аграріям з різних регіонів України.

— На Digital Field ми продемонструємо низькозатратні універсальні технології. Зокрема, під час посіву ярої пшениці ми застосували сівалку Amazone Primera DMC. Вона  забезпечує ідеальний результат навіть у найбільш посушливих умовах незалежно від типу ґрунту та дозволяє одночасно з посівом вносити добрива — як рідкі, так і гранульовані. Тож на Digital Field ми заклали порівняльні досліди по внесенню різних форм добрив, а також способів — в рядок та міжряддя, — розповів Дмитро Давиденко, генеральний директор «Амазоне- Україна».  

Про попит на універсальні рішення, здатні вирішити декілька завдань і водночас заощадити ресурси, говорять і в компанії «Астра».

— Аграрії сьогодні обирають ті моделі техніки, яка поєднує технологічність та економність. Для проведення посівної на полігоні ярої пшениці на Digital Field ми підібрали трактор Fendt 936 Vario. Однією із особливостей цього агрегату є максимально ощадне використання палива, — зазначив Ігор Молчанов, компанії «Астра».

За розвитком подій на Digital Field  можна стежити на ютуб каналі та в онлайн через встановлені на полях веб-камери. Усі дані полів будуть оцифовуватись та викладатись у вільному доступі, а також аграрії зможуть завітати на Дні поля або ж самі призначити зручний для себе час проведення огляду полігонів.

Цього року Digital Field став масшабнішим як за площами, так і за спектром культур, технологій та дослідів. Традиційно в епіцентрі уваги інноваційні технології та економічна ефективність їх впровадження.  У ході посівної організатори будуть ознайомлювати з планом дослідів та усіма учасниками Digital Field, який цього року включає 8 полігонів.

Для довідки: 

Digital Field — перший в Україні онлайн демополігон аграрних інновацій, створений за ініціативою AgriLab у 2020 році. Це дослідницький проєкт, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства. Полігон розташований у с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram