Найбільше витрат у собівартості вирощування кукурудзи припадає саме на систему удобрення. При тому через кліматичні зміни ці витрати не завжди виправдані та своєчасні. Визначити оптимальну стратегію удобрення кукурудзи взялися на Digital Field. Тут заклали полігон, на якому протестують різні варіанти живлення кукурудзи. Мета – визначити вплив застосування тих чи інших добрив та варіантів їх внесення на стан рослин і економічний результат.

Експерименти у господарстві необхідні. Втім іноді вони дорого обходяться. Тому на Digital Field заклали демо-поле з різними варіантами удобрення, щоб кожен аграрій тут зміг знайти для себе відповіді на ті запитання, які його цікавлять. «А що буде, якщо не вносити добрив взагалі? А що, якщо внести менше добрив? Чи варто проводити підживлення? Як зменшити непродуктивні втрати азоту?» Запитань чимало. Щоб дати відповіді на них, на полігоні продемонструють 12 різних варіантів дій по системі удобрення кукурудзи.

— На демо-полі закладено різні варіанти живлення: від мінімалізму – вирощування кукурудзи взагалі без добрив, тобто чистий контроль, застосування добрив лише під основний обробіток ґрунту, до максималізму – проведення підживлень, обробки насіння стимуляторами росту та застосування інгібітора нітрифікації НОВАТЕК ONE. Також цікавим для аграріїв буде варіант досліду з оптимізованим азотним живленням яке спрямоване на внесення знижених норм азотних добрив з використанням інгібітора нітрифікації в порівнянні зі стандартною технологією. Ми покажемо ефективність обробки насіння стимулятором росту БАСФОЛІАР КЕЛП, результативність мікрогранульованих добрив ІЗІ СТАРТ та вплив інгібітора нітрифікації НОВАТЕК ONE на азотний баланс ґрунту та живлення рослин. Також ми будемо експериментувати з позакореневими підживленнями рослин спеціалізованими мінеральними добривами з високою концентрацією мікроелементів у формі суспензії. Щодо добрив, які ми будемо випробовувати на цьому полігоні, то це як добре знані аграріям комплексні гранульовані добрива марки FERTIS PREMIUM NPK, мікрогранульовані добрива ІЗІ СТАРТ, так і інноваційні продукти: інгібітор нітрифікації Novatec ONE так і добрива для позакореневих підживлень серії БАСФОЛІАР, — розповів Володимир Моторний з компанії BINFIELD.

На усіх полях полігону аграрних інновацій Digital Field було проведено агродіагностику та агрохімічний аналіз ґрунту компанією AgriLab. Тож кожен аграрій зможе прирівняти дані свого поля з результатами демо і визначитись чи підійде та чи інша система для його господарства.

Для досліду по системах удобрення кукурудзи фахівці компанії RAGT запропонували гібрид РЖТ Ліпеккс (ФАО 290).

— Це середньоранній гібрид з високим потенціалом врожайності. Він толерантний до посухи, має швидкий стартовий ріст та високу холодостійкість. Гібрид РЖТ Ліппекс входить до інноваційної лінійки Stressless H2O*, розробленої відділом інновацій RAGT Semences. Це спеціально виведена лінійка гібридів, що мають генетичну стійкість до посушливих умов за рахунок адаптованих батьківських ліній. Критерієм приналежності гібриду до Stressless H2O* була здатність зберігати високий потенціал і регулярність у стресових умовах та мати кращі показники урожайності в порівнянні з найбільш поширеними гібридами у цій групі стиглості. Відповідність гібриду РЖТ Ліпеккс критеріям Stressless H2O*  доведено тестуваннями у виробничих умовах на полях у різних регіонах. У 2018 році цей же гібрид ми тестували на полях сусіднього до Digital Field господарства і зібрали 147 ц/га. Подивимось, які результати будуть цього року, — розповів Олександр Кобець з RAGT Semences.

Перед посівом провели обробіток ґрунту на глибину 5 см агрегатом Amazone Catros 5002-2 та внесення 100 кг/га вапняково-аміачної селітри  «розумним» розкидачем Amazone ZA-TS Super Profis Hydro.

Посів кукурудзи проводився сівалкою Precision Planting, агрегатованою з MASSEY FERGUSON 7720 S. Норма висіву 65 тис.насінин.

— Оскільки на полі досліджуватимуть ефективність системи удобрення, то важливо мінімізувати вплив усіх інших факторів, зокрема витримати однакові параметри посіву на усіх ділянках. Рішення Precision Planting дозволяє домогтися точності висіву кукурудзи 99.9%. Це важливо, адже кожен 1% сингуляції — це 1 ц/га врожайності. Завдяки системі DeltaForce ця сівалка автоматично регулює притискне зусилля відповідно до ґрунтових умов, таким чином ми завжди утримуємо задану глибину та уникаємо переущільнення борозни. Рішення для контролю внесення рідких добрив vApplyHD дозволяє точно дозувати норму виливу по кожному рядку незалежно від швидкості руху. Завдяки аплікаторам Conceal для азотних добрив та FurrowJet для РКД ми можемо розташувати два типи добрив у найбільш оптимальних зонах відносно до насінини та кореневої системи майбутньої рослини, таким чином забезпечуючи ефективне використання добрив, — розповів Сергій Демко, Precision Planting.

Технологію захисту для кукурудзи на цьому полігоні розробила компанія «Август-Україна». Вона базується на універсальному післясходовому гербіциді.

— Проаналізувавши історію поля, ми обрали післясходовий системний гербіцид з ґрунтовою дією  Фултайм. Він забезпечить контроль широкого спектра однорічних, багаторічних дводольних і злакових бур’янів. При цьому Фултайм має високу ефективність без додавання препарату-партнера, а внаслідок залишкової ґрунтової дії зможе утримати й другу хвилю бур’янів. Така універсальність цього препарату дозволяє отримати перемогу над бур’янами без зайвих витрат.  Також зауважу, що ті погодні умови, які складаються сьогодні не завжди дозволяють вчасно внести необхідні засоби захисту рослин, адже майже по всій території України — дощить. Тож важливо, що запропонований нами препарат має широке «вікно» для застосування — від 3 до 8 листків кукурудзи. Вважаю, що для умов  Digital Field ми обрали дійсно оптимальний варіант. Загалом на сьогодні портфоліо компанії «Август» налічує понад 50 препаратів, але для кожного поля ми формуємо окрему систему захисту з огляду на його історію та умови, — розповів Станіслав Єсип з компанії «Август-Україна».

У результаті спостережень на полігоні «Системи удобрення кукурудзи» на Digital Field аграрії зможуть не лише дізнатися, який варіант удобрення був найбільш агрономічно дієвий, але й економічно ефективний.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram